Kontakt

Här hittar du kontaktuppgifter till respektive ansvarsområde
Du kan också kontakta oss på info@gothenburg2017.com så ser vi till att din fråga hamnar hos rätt person.
Longines FEI Europamästerskapen i Ridsport 2017 arrangeras av Got Event AB, Göteborg & Co samt Svenska Ridsportförbundet.

KONTAKT

Projektledare

Anders Albertsson, Projektledare, +46 739 10 25 71, anders.albertsson@gotevent.se

Evenemang

Thomas Walfridsson, Operations Manager +46 31 368 54 22, +46 706 92 40 96 thomas.walfridsson@gotevent.se

TÄVLING

Tomas Torgersen, Tävlingsledare +46 31 368 44 53, + 46 761 96 83 23 tomas.torgersen@ellberga.com
Jennie Ljungqvist, Evenemangskoordinator Sport +46 31 368 44 13, +46 728 55 30 57 jennie.ljungqvist@gotevent.se

PRESS/MEDIA

Mayvor Thorin, Pressansvarig +46 31 368 43 49 media@gothenburg2017.com

Heden

Jane Johnzon, Ansvarig Heden +46 31 368 54 25, +46 722 55 83 57 jane.johnzon@gotevent.se

partners

Johan Pagerup, Sponsringsansvarig +46 31 368 43 43, +46 707 61 18 10 johan.pagerup@gotevent.se
Emma Kylander, Sponsorkoordinator +46 703 92 12 32 emma.kylander@gotevent.se

MARKNADSFÖRING

Helena Lindqvist, Marknadsföringsansvarig +46 31 368 41 38, +46 725 41 84 50 helena.lindqvist@goteborg.com
Goldie Lind, Digital & PR koordinator +46 728554180  goldie.lind@goteborg.com

VOLONTÄRER

Jeanette Mill, Volontäransvarig +46728554310 jeanette.mill@gotevent.se

LOGISTIK

Anna Mjörnvik, Logistikansvarig +46 31 368 54 23. +46 706 31 38 17  anna.mjornvik@gotevent.se

Säkerhet

Åke Söderberg, Säkerhetsansvarig +4631 368 43 15  ake.soderberg@gotevent.se

dslfdksöfldsl